LOOVGRAAFI TÄHELEPANEKUD

Vahel tuleb mõni mõte

Kas loovuse klots on alles? | Jaan Aru

“Mäng ideedega on see, mis teeb meid inimesteks,” ütleb Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi vanemteadur Jaan Aru TEDxTallinnSalon ettekandes.

Mõtisklus: kui palju ägedaid ideid ja unistusi on jäänud teostamata, sest endas kaheldakse

Kardetakse mingit müstilist koletist nimega Teiste Arvamus või Ebaõnnestumine. Aga mis on siis kõige hullem, mis juhtuda saab? Taas ühe kogemuse võrra rikkamaks saada?

Mida me näeme pilvedes?

Andsin erinevate elualade inimestele ette kolm pilti pilvedest ja palusin neil allkirjad mõelda. Tundub, et kujutlusvõime ja loovus said tõesti valla päästetud, sest tulemused tulid väga erinevad.

Tagasiside andmine on üks suuremaid kingitusi, mida kellelegi teha saab

Vahel piisab ühest sõnast või lausest, et kedagi tegudele tõugata ja anda julgust mugavustsoonist väljumiseks.

Kuidas valmivad Loovgraafi lood?

Minult on ikka küsitud, kuidas ja millal ma neid intervjuusid teen, kui käia väga kuskil ei saa, kodus on pooleaastane beebi ja kihlatu on tihtipeale ära. Mõtlesin siis, et avan pisut tausta, kuidas ma lugusid kirjutan ja kust mina ideid saan.

Kuhu me oma ideid üles märgime?

Paljudel meist käib päeva jooksul peast läbi lugematul hulgal mõtteid ja ideid, millest suurem osa muidugi reaalsuseks ei saa, ent igaks juhuks oleks hea nii mõnigi neist üles märkida. Mooduseid selleks on tänapäeval palju. Uurisin erinevate elualade inimestelt, kuhu ja kas üldse nad oma ideed üles märgivad.

Mida teha, kui mõte kinni jookseb?

Elus tuleb ikka ette olukordi, kus mõte kinni jookseb, olgu see siis koduses majapidamises, tööl või näiteks esinemisel. Küsisin erinevate elualade inimestelt, mida nad teevad, kui neil mõte kinni jookseb. 

Kokku saada ei tohi, aga ega sellepärast veel lapse sünnipäev pidamata jää!

Osalesin eile sünnipäeval, kus oli mitukümmend külalist. Kuidas see võimalik on, imestate? See ei olnudki päris tavaline sünnipäev, vaid e-sünnipäev. Minu esimene selline kogemus.

Ühendades kingid ja hobid

Jõuluaeg oli minu jaoks pikka aega stressitekitav, sest nii kui detsembri teine pool saabus, tuli hakata jälle mingisuguseid asju kokku ostma. Mõni aasta tagasi leidsin enda jaoks aga sobiva lahenduse: ühendasin jõulukingid ja oma hobid.

Scroll Up