Loovgraaf uurib Eesti inimestelt, kuidas me kasutame oma loovust ja tuleme headele mõtetele.

Loovgraafist

Loovgraafi jaoks on tähtsad küsimused, kuidas sünnivad meie ideed, algatused ja looming, mis meid innustab ja kuidas me mõtleme. Samuti, kuidas jõuda selle oma asjani, mis südamesse rahu toob, kui valikuid, mida teha, on tänases ühiskonnas niivõrd palju.

Igaüks meist võib oma loovust arendada ja näha asju teistmoodi.

Loovgraaf avab loome- ja mõtteprotsesside telgitaguseid, viib läbi veebinäitusi ja korraldab üleskutseid.

Loovgraafi eesmärk on tutvustada Eesti inimeste loomingut ning innustada ja julgustada leidma seda Oma Asja, mis meelerahu toob.

Võta ühendust

Oled huvitatud koostööst? Mõtteis on mõni põnev projekt? Tead ägedast algatusest või ettevõtmisest? Või tahaksid lihtsalt jagada oma mõtisklusi? Kirjuta aadressil info@loovgraaf.com.

LOOVGRAAFI AUTOR

Mina olen Piret. Olen ajakirjandusharidusega, täiendanud end fotograafia alal ning läbinud peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse. Olen töötanud pikalt ajakirjanduses ja mõne aasta kommunikatsioonispetsialistina. Mulle meeldib kõik, mis on loov, mängulisus, enda käte ja südamega tehtud asjad. Praegu olen kahe väikse lapsega kodune. Tegin 2020. aasta kevadel Loovgraafi lehe, et luua üks innustav ja loominguline keskkond, kuhu tulla müravabalt mõtisklema ja häid mõtteid saama. Nagu öeldakse ümbritse end inimestega, kes on tegusad ja viivad sind edasi. Loovgraafis sellised inimesed ainult ongi. Need, kes julgevad oma meelerahu nimel unistada ja tegutseda. Mind ajakirjanikuna on alati huvitanud inimeste lood. Usun, et lugudel on suur jõud. Mind huvitab, miks me teeme seda, mida teeme – kust tulevad ideed ning julgus ja ind neid teostada maailmas, kus on nii palju valikuid ja kus justkui aega on alati liiga vähe. Mulle meeldib küsida küsimusi ja panna inimesi mõtisklema, enda sisse vaatama.

Olin ise lapsena ja kooli ajal üsna loov, korraldades sõpradele ja perele kunsti- ja moenäitusi, ehitades legodest päevast päeva omanäolisi hooneid ja kirjutades väikeseid novelli- ja luulekogusid. Ent siis see kõik justkui kadus kuhugi, sulgusin nii mõneski mõttes pikaks ajaks endasse ega teadnud täpselt, mis edasi. Kui ma selle poole endas hiljem taasleidsin, tegeledes hobikorras fotograafia, kunsti, käsitöö, meisterdamise ja muu põnevaga, muutusin jälle palju rahulolevamaks ja õnnelikumaks inimeseks. Mulle tundub, et looming on palju seotud vaimse tervisega. Avastasin, et väga lihtne on end siia ilma ära kaotada, nii et lõpuks ei tea enam, millised mõtted peas on enda või kellegi teise omad ja mis ikkagi on elus tähtis. Loovuse teema hakkas mind aina enam huvitama. Usun, et kõigis on loovust, küsimus on, kuidas me seda kasutame. Ehk millises valdkonnas me valime minna piisavalt sügavale, et see saaks avalduda. Võib olla maailmakuulus kunstnik, aga võib kududa ka perele kampsuneid või pidada päevikut sahtlisse. Tähtis on, et loovus avalduks, mitte ei jääks kasutamata ja kuhugi kinni. Aga mida loovus teiste inimeste jaoks tähendab? Kas seda saab õppida? Kuhu see siis vahepeal kaob ja kuidas seda üles leida? Miks ja mida me tahame luua ja kuidas tuleme ideedele? Need küsimused tänases maailmas, kus on palju valikuid, enese võrdlemist teistega, kahtlusi ja hirme, on põnevad ja uurimisväärt. Vahel muidugi ei ole küsimusele, miks me midagi teeme või kuidas ideedele tuleme, lihtne vastata või ei oskagi midagi vastata. Aga vastus “ei tea” on samuti vastus, sest mõnikord me ei teagi, kuidas kogu see ind ja energia ja loovus ja ideed meie sisse saavad. Küsimused on aga head. Nagu ütleb Muhu lasteaia õpetaja Maris Mägi oma mõtiskluses Loovgraafile, et “küsimused on edasiviiv võimalus ekseldes teadmatuse tihnikus”.

*
mõtle
tule ideedele
kirjuta mõtted üles
katseta, proovi, avasta
loo midagi uut või teistmoodi
maailma või iseenda jaoks
seda kõike ikka enda moodi
tee kõike seda, mis paneb
unustama telefoni vaatamise
ei jäta aega kadestamiseks
ei jäta aega virisemiseks
küsi, uuri, vaimustu
naera ja naerata
ole uudishimulik
mängi ideedega
ole julge
ja loo

*

Loodetavasti saab Loovgraafist põnev koht kõigile, kes otsivad oma ellu rohkem positiivsust, innustust, julgust ja loomingulisust või kes soovivad end lihtsalt põnevate ettevõtmistega kursis hoida või mõnes ettevõtmises kaasa lüüa. Võtan teid rõõmuga sellele põnevale avastusretkele kaasa!