Loovgraaf uurib Eesti inimestelt, kuidas me tuleme ideedele ning miks me loome.

Loovgraafist

Loovgraafi jaoks on tähtsad küsimused, kuidas sünnivad meie ideed, algatused ja looming, mis meid innustab ja kuidas me mõtleme. Samuti, kuidas jõuda selle oma asjani, mis südamesse rahu toob, kui valikuid, mida teha, on tänases ühiskonnas niivõrd palju.

Igaüks meist võib oma loovust arendada ja näha asju uutmoodi.

Loovgraaf avab loomeprotsesside telgitaguseid ja viib läbi veebinäitusi.

Loovgraafi eesmärk on innustada ja julgustada loovalt elama.

Võta ühendust

Oled huvitatud koostööst? Mõtteis on mõni põnev projekt? Tead ägedast algatusest või ettevõtmisest? Või tahaksid lihtsalt jagada mõtteid ideedest ja loomisest? Kirjuta aadressil info@loovgraaf.com.

LOOVGRAAFI AUTOR

Mina olen Piret. Olen ajakirjandusharidusega, täiendanud end fotograafia alal ning läbinud peaasi.ee vaimse tervise esmaabi koolituse. Olen töötanud pikalt ajakirjanduses ja mõne aasta kommunikatsioonispetsialistina. Praegu olen kahe väikese lapsega kodune. Tegin 2020. aasta kevadel Loovgraafi lehe, et luua üks innustav ja loominguline keskkond, kuhu tulla müravabalt mõtisklema ja häid mõtteid saama. Nagu öeldakse ümbritse end inimestega, kes on tegusad ja viivad sind edasi. Loovgraafis sellised inimesed ainult ongi. Need, kes julgevad unistada ja tegutseda. Mind ajakirjanikuna on alati huvitanud inimeste lood. Usun, et lugudel on suur jõud. Mind huvitab, miks me teeme seda, mida teeme – kust tulevad ideed ning julgus ja ind neid teostada maailmas, kus on nii palju valikuid ja kus justkui aega on alati liiga vähe. Mulle meeldib küsida küsimusi ja panna inimesi mõtisklema, enda sisse vaatama.

Mind huvitab loovuse teema, kuna olin ise lapsena ja kooli ajal väga loov, korraldades sõpradele ja perele kunsti- ja moenäitusi, ehitades legodest päevast päeva uhkeid maju ja kirjutades väikeseid novelli- ja luulekogusid. Ent siis see kõik justkui kadus kuhugi, sulgusin nii mõneski mõttes pikaks ajaks endasse ega teadnud täpselt, mis edasi. Kui ma selle poole endas hiljem taas leidsin, tegeledes hobikorras fotograafia, kunsti, käsitöö ja palju muu põnevaga, olin nii palju rahulolevam ja õnnelikum inimene. Loovuse teema hakkas mind aina enam huvitama. Mida loovus teiste inimeste jaoks tähendab? Kas seda saab õppida? Kuhu see siis ikkagi vahepeal kaob ja kuidas seda üles leida? Miks me tahame luua ja kuidas tuleme ideedele? Need küsimused tänases maailmas, kus on palju valikuid, enese võrdlemist teistega, kahtlusi ja hirme, on põnevad ja uurimisväärt. Vahel muidugi ei ole küsimustele, miks me midagi teeme või kuidas me ideedele tuleme, lihtne vastata või ei oskagi neile midagi vastata. Aga vastus “ei tea” on samuti vastus, sest mõnikord me ei teagi seda, kuidas kogu see ind ja energia ja loovus ja ideed meie sisse saavad. Küsimused on aga head. Nagu ütleb Muhu lasteaia õpetaja Maris Mägi oma mõtiskluses Loovgraafile, et “küsimused on edasiviiv võimalus ekseldes teadmatuse tihnikus”.

Loodetavasti saab Loovgraafist põnev koht kõigile, kes otsivad oma ellu rohkem positiivsust, innustust, julgust ja loomingulisust või kes soovivad end lihtsalt põnevate ettevõtmistega kursis hoida.