Marko Pikkati (vesi)värvilised sõnamängud

Juba kooliajal sodisin kõik vihikuääred imelikke elukaid täis ja ega ma ole sellest jubedast sodimisest praegusekski välja kasvanud. Peale kooli õppisin mõned aastad kunstiõpetust ja töötasin kunstikaupluses, kus materjalid olid käe-jala juures ning tihti rändas ikka pliiats kätte ja sai midagi kritseldatud. Alguses olid need lihtsalt sirgeldused, aga ajapikku kasvas see aina rohkem mu külge ja hakkasid ilmuma väikeseformaadilised akvarellpildid mingisuguste naljakate sõnumitega. Seda on palju küsitud, et kust need mõtted mul tulevad ja ega ma oskagi vastata. Ma pole kuigi tõsine inimene ja viskan palju nalja, lugesin nooremana väga palju ja kirjutada meeldis ka… võib-olla siis sealt tulevad.

Üldiselt üritan piltideks teha sellised sõnamängud, mis tulevad minult endalt. Vahel tabavad need väga ootamatult, näiteks poes. Siis panen mõtte kohe telefoni kirja ja vaatan hiljem üle, kas tolle hetke välgatus sobib ka pildiks. Mõni mõte ei saa kunagi pildiks, mõnega läheb kaua aega, ent mõnikord olen õhtuks juba mitu mõtet paberile üles joonistanud.

Viimasel ajal on sõnamänge vähemaks jäänud, aga otsa ei lõppe need vist kunagi, sest eesti keel on niivõrd rikas. Inspiratsioonivaesemal perioodil ei ole mõtet neid ka vägisi laua taha ootama jääda – siis aitab jalutamine, muusika, raamatud, teiste loominguga tutvumine või miks ka mitte mõni tore vestlus huvitava inimesega. Lisaks sõnamängudele teen karikatuure, olen illustreerinud mitmeid raamatuid ning osalenud väga paljudes pisemates loomingulistes ja heategevuslikes projektides.

Marko akvarellmaalide, printide ja muu loominguga saab tutvuda tema kodulehel www.pildiloomaaed.ee.

Sõnamängud