Kuidas arendada loovust

Edu Akadeemia korraldatud ülipopulaarsel veebiseminaril “Kuidas kasutada oma aju loovuse algoritme?” rääkis psühholoog ja ajuteadlane Jaan Aru, et meie kõikide ajus on algoritmid, mis võimaldavad meil olla innovatiivsed. Samuti jagas ta kasulikke nippe, kuidas loovust arendada.

Aru sõnul arvatakse tihti, et on loovad inimesed ja siis oleme meie. Et loovus on midagi, mida suudab vaid osa inimestest. Nii see aga ei ole – me kõik võime olla loovad, lihtsalt sageli ei ole me leidnud või võtnud aega, et mingi teemaga pikemalt tegeleda. Tuleb leida see teema, aeg ja pühenduda. Või siis ei pea me uutele ideedele tulekut või uute seoste loomist loovuseks.

Ajuteadlane tõi võrdluse, et loovus on justkui lego kokkupanek, aga tükid ei ole laua peal, vaid meie ajus. Lego ehitamine võtab aega ja on vaevarikas, kuid seda võivad teha kõik. Kõikide ajudes on olemas algoritm, et legoklotse kokku panna ja kombineerida.

Loovus ei ole see, et sa oskad kohe ägedaid seoseid luua. Ägedad seosed tulevad siis, kui oleme mingi teemaga pikemalt tegelenud. Kõik loovad inimesed on selle läbi teinud. Kui me sisendame endale, et me ei ole loovad, siis võtame endalt võimaluse luua.

Nii et tegudele!

Kuidas arendada loovust

Share your thoughts