Britt Ressari meremaalid

Õppisin EKA avatud akadeemias disaini eriala enam kui dekaad tagasi ning jõudsin maalimise ja kaunite kunstide juurde tagasi alles hiljuti. Tõuke loominguga tegelemiseks sain reisidelt maailma erinevatesse eksootilistesse paikadesse, nagu Sri Lanka, Austraalia, Bali ja Hawaii saared. Minu loomingu keskmeks on külluslikust päikesevalgusest kantud elustiil, traditsioonidesse kinnistunud surfikultuur ja loodusjõudude meelevallas kujunenud rannaalade ja meremaastike kooslus.

Püüan oma piltidele tabada sillerdavat veepinda ja pimestavat päikesevalgust, mis minu reisimälestustes domineerivad. Loodus on mulle lõputuks inspiratsiooniallikaks ja tunnen aeg-ajalt, kuidas ideedest pulbitsev loomekihk üle ääre ähvardab ajada, kui ma kohe pintslit kätte ei võta.

Britt Ressar Art pop-up stuudio KÄT stuudiopoes.

Minu esimesed “Seascape” ehk “Meremaastikud” seeria maalid valmisid lausa plahvatusliku hooga pärast surfireisi Sri Lankal ja neist sai 2018. aastal kohe ka edukas näitus. Selle seeria maalid on jõudnud avalikesse ruumidesse ja kodudesse nii Tallinnas, Helsingis, Londonis, Stockholmis kui ka Sydney’s ja Melbourne’s.

Ülejäänud tööd on rännanud inimeste kodudesse enamasti tellimustöödena. Olen kodustuudiost samm-sammu haaval liikunud edasi avaramatesse ruumidesse ja hiljuti avasin oma ateljee Telliskivi Loomelinnakus. Hobist on hiilivalt saamas põhitöö.

Britti kunstistuudio Telliskivis.

Tutvu Britti töödega tema kodulehel.

***