Tutvu Loovgraafi virtuaalnäitustega

Marko Pikkati (vesi)värvilised sõnamängud

Illustraator ja kunstnik Marko Pikkat loob akvarellmaale koos lustakate tegelaste ja sõnamängudega. Vahel tabab teda mõni hea mõte väga ootamatult, näiteks poes. Siis paneb ta mõtte kohe telefoni kirja ja vaatab hiljem üle, kas tolle hetke välgatus sobib ka pildiks. Näitusel alates 24. maist 2022.

Aureelia Mitti “Minimalistlik loodus”

Vabakutseline kunstnik Aureelia Mitt tundis välismaal elades, et ta justkui ei kuulu kuhugi. Et ta ei ole enam päris eestlane ega ka piisavalt välismaalane. Tema töödel on näha selliseid vahepealseid kohti, mille ta on enda jaoks ise loonud. Kohti, kus tuttav on segunenud väljamõeldisega ja mis võiksid olla tema koduks. Näitusel alates 30. oktoobrist 2021.

Gerda Märtensi näitus “Illustratsioon aja vaimus”

Illustraator Gerda Märtens ütleb, et lihtsam on kasutada digitehnikaid, kuid mida tavalisemaks saavad digilahendused, seda võluvamaks muutub tema jaoks materiaalses maailmas kuju võtnud looming ja selle valmimise protsess . Näitusel alates 13. septembrist 2021.

Muusikaõpetaja Hele-Mall Järve nukunäitus

Pikalt muusikaõpetajana töötanud ja mitme muusikaõpiku kaasautor Hele-Mall Järv esitleb oma õpetajakarjääri jooksul kogutud nukukollektsiooni, mis tegi muusikatunnid paljude õpilaste jaoks märksa põnevamaks. Näitusel alates 18. augustist 2021.

Fotonäitus “Koht, kus ma loon"

Loovgraafi virtuaalnäitus “Koht, kus ma loon” kõneleb kohtadest, kus meil on mõnus olla ja mõte töötab. Kohtadest, kus meie käte või mõtete läbi sünnib midagi uut. Näitusel uuesti alates 10. juunist 2021.

Reesi Runneli fotonäitus “Naeratus”

Vabakutselisele fotograafile Reesi Runnelile on juba varasest peale kõige huvipakkuvam tundunud näidata inimest kogu tema tunnete spektris ja loomulikus elukeskkonnas. Huvi portreefotode tegemise vastu oli seega kui esmane loomulik väljendusviis. Ta on võlutud inimeste emotsioonidest. Autentne naeratus ja selle erinevad varjundid on tema arvates kõige ilusam hingeväljendus. Näitusel alates 1. juunist 2021.

Britt Ressari meremaalid

Kunstnik Britt Ressari loomingu keskmeks on külluslikust päikesevalgusest kantud elustiil, traditsioonidesse kinnistunud surfikultuur ja loodusjõudude meelevallas kujunenud rannaalade ja meremaastike kooslus. Näitusel alates 29. aprillist 2021.

Fotonäitus "Mulgimaa talv"

22-aastane hobifotograaf Kert Kõivik jäädvustas sel talvel oma kodukoha Mulgimaa metsi ja lagendikke, mida eriti tihti nõnda paksu lume all ei näegi. Näitusel alates 29. märtsist 2021.

Näitus "Lumelooming"

Loovgraaf kutsus üles jagama väikeste ja suurte lumeloomingut. Näitusel alates jaanuarist.

Santa Z "Müstiline realism"

Tallinna ülikoolis kultuuriteadust õppiv Santa Zukker (kunstnikunimega Santa Z) on joonistanud lapsest saati. Tema loomingus on läbiv teema looduse ja maa kujutamine läbi müstilise narratiivi. Näitusel alates 10. veebruar 2021.

Fotonäitus "Emotsioon"

Loovgraaf ja galerii Positiiv korraldasid jõulukuul fotonäituse „Emotsioon“, kus osales oma fotoga 82 autorit. Näitus sai alguse 2. detsembril 2020 ja täienes igal esmaspäeval, kuni 10. jaanuariks 2021 olid mõlemad galerii aknad täidetud emotsioonifotodega. Näitusel alates 18. jaanuar 2021.

Lucky Laika “Halloo, 80ndad!”

Perefirma Lucky Laika vedajad Olivia ja Tarieli Lipartia andsid äsja välja raamatu “Hallo, 80ndad!”, mis kirjeldab piltide ja tekstide abil 80ndate eluolu. Näiteks saab laps teada ja emmed-issid meenutada, mis oli kalapäev, Dihlofoss, piimapukk ja telegramm. Tarieli kirjutas ja Olivia joonistas. Näitusel alates 20. detsembrist 2020.

Moonika Luhamaa
"Akvarellilinnud"

Talupidajast kolme lapse ema Moonika Luhamaa lubas endale mullu novembris, et teeb iga päev ühe akvarellimaali. Üldiselt maalib ta kõike, mis on seotud loodusega ja mis parajasti inspiratsiooni tekitab, kuid kõige rohkem on tema pildivaramus merepilte, linde ja loomi. Antud näitusel, alates 3. oktoober 2020 on tema akvarellilinnud. 

Luule- ja mõttenäitus
#muread

Loovgraafi virtuaalselt luule- ja mõttenäituselt #muread leiab Eesti inimeste värsket loomet käesolevast ajast  kas lihtsalt luuletusi ja mõtteid paberil või kombineeritult näiteks foto, joonistuse, koomiksi või mõne muu illustratsiooniga. Näitusel alates 22. september 2020.

Mirjam Kustovi näitus "Exit"

Keraamik/skulptor Mirjam Kustov leiab inspiratsiooni enamasti elust enesest, kuid ka loodusest või pealtnäha tühisest detailist, millest hakkab idanema tuletus. Ta ei piira end žanri või temaatikaga. Näitusel alates 22. august 2020.

Maari Soekovi looming

Maalikunstnik ja illustraator Maari Soekovi loominguline inspiratsioon tuleb enamasti ringi uitamisest, lõputu huviga lõpplaias maailmas ringi vaatamisest. Näitusel alates 26. juuni 2020.

Anna Kõuhkna maalid

Noor maalikunstnik Anna Kõuhkna uurib maalimise käigus laiemalt nägemusi naiselikkusest ja naiseks olemisest, seda hõlmavaid sisemisi hoiakuid, igatsusi, valupunkte ja manifestatsioone. Näitusel alates 7. mai 2020.

Argo Ideoni maalinäitus "Kõik, mis mulle meeldib"

Ajakirjanik Argo Ideon hakkas mõni aasta tagasi üle mitmekümne aasta taas maalima. Esimest korda esitab ta oma töid virtuaalnäitusel. Näitusel alates 11. aprill 2020.