Kui ilus on empaatia

Näidates sügavat empaatiat teiste inimeste vastu, asendub nende kaitseenergia positiivse energiaga, ja nii saame olla loovamad probleemide lahendamisel (Stephen R. Covey (1932-2012), Ameerika juhtimiskonsultant ja raamatu “Väga efektiivse inimese 7 harjumust” autor).

Usun, et mida rohkem me ise kogeme, seda avatumad ja mõistvamad oleme ka teiste inimeste suhtes. Me ei saa muuta teisi, aga kui tunneme, et meil on selles vallas arenguruumi, saame astuda ise pisikesi samme. Näiteks istuda teinekord natuke kauem oma lähedastega kohvilaua taga ja neid silmade ja südamega kuulata, mitte leppida esimese “kõik on hästi” vastusega. Kogeda ise rohkem ja julgeda eksida, et mõistaksime paremini teisi, kelle valikuid me muidu ei mõistaks. Igast jutuajamisest ja kellegi kogemusest on midagi enda jaoks kaasa võtta, kui selles päriselt osaleda ja süveneda.

Mõnikord siiski ei jätku jaksu kellegi teise jaoks olemas olla, sest endalgi on asjad üle pea kasvanud. Siis on hea kuulata iseennast ja koguda jõudu. Empaatia vajab aega, nagu kõik muu oluline siin elus. Puhkamise järel võiks võtta selle aja. Inimsuhted võtavad, aga ka annavad energiat. Võime üllatuda, mis kõik võib vestlustest välja kooruda, kui olla siiralt olemas ja kuulata, seal hulgas võime tulla ka uutele ideedele ja lahendustele 🌼

Share your thoughts