Spordiaktivist kaasab majaelanikke rõdudele võimlema

MÕTTESÄHV küsib, kuidas miski alguse sai.


Ametilt e-kanalite projektijuht Tiina Rekand korraldab juba üle kuu aja oma koduhoovis Tallinna kesklinnas võimlemist. Tema ees, teised majaelanikud rõdudel järgi. Iga argipäev kell kolm ja peaaegu iga ilmaga.

Kust sul tuli mõte hakata kortermaja hoovis võimlemist tegema?

Nägin üht Hispaania videot, kus fitness treener tegi katusel trenni ja lähedal oleva maja elanikud oma rõdudel ühinesid. Kuna minu kodumaja Facebooki grupis võeti see video hästi vastu ja pakuti välja, et teeme ka, siis mõtlesingi, et võiks proovida. Ütlesin, et kes tahab, tulgu kindlaks ajaks rõdule ja tehku kaasa. Juba üle kuu aja oleme igal tööpäeval kell 15 võimelnud. Kõigepealt soojendus, siis harjutused ja venitus. Väga suure vihmaga jätsin korra ära ja üks kord ei saanud ma osaleda. Siis viis üks teine majaelanik ise võimlemise läbi.

Poleks arvanud tegelikult, et ühistegevus korda läheb ja võib inimesi kaasa tõmmata.

Ja inimesed tulevad iga kord kaasa?

Ma isegi üllatusin, et tulevad kaasa. On olnud nii, et tundub, et mitte keegi ei tule rõdule, aga siis järsku lähevad rõduuksed lahti ja mitu inimest on valmis trenni tegema. See on vahva! Tore oli kord vaadata, kuidas naabrid üksteisele märku andsid ja seinale koputasid, et nüüd on aeg võimelda. Ja alati, kui võimlemine läbi saab, siis on aplaus. Selline asi teeb mõnusalt südame soojaks. Poleks arvanud tegelikult, et ühistegevus korda läheb ja võib inimesi kaasa tõmmata. Vahel võimlen oma roosas ükssarviku kostüümis ja rahval on siis nalja küll. Üks kord tuli üks majaelanik samuti kostüümiga rõdule. Vot see oli tore!

Mis sa arvad, kas võimlemine eriolukorra lõppedes jätkub?

Võiks jätkuda, aga samas on siis inimesed ilmselt rohkem tööl kontoris ja pole väga kedagi majas, kes võimleks või korraldaks seda. Eks paistab.

Share your thoughts