Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab! Kohvibaar hakkas aknast kohvi müüma

MÕTTESÄHV küsib, kuidas miski alguse sai.


ROOTS kohvibaari tegusad omanikud Erki Maling ja Kadri Schneider hakkasid oma Kadrioru kodu aknast kohvi müüma. Nii kui klient endast märku annab, täidavad nad kohvitopsi, panevad selle väiksesse puukasti ja lasevad kasti nööriga alla. Muidugi ei puudu ka desovahend.

Kadriorus on nüüd avatud kohviaken, kust saab peamiselt üheksast kolmeni kohvi osta, ent kellaajad pole kivisse raiutud: vahel teevad noored ka õhtuseid sessioone hilistele kohvisõpradele. Foto autor: Marleen Valdmaa

Kuidas teil see mõte tekkis, et võiks aknast kohvi pakkuda?

Lugesime ajalehest, kuidas Kalamajas aknast pestot müüdi ja mõtlesime, et miks mitte kohviga sama proovida. Oleme eelmistel aastatel kevadest sügiseni käinud avalikel üritustel kohvijooke pakkumas. Kuna praegu neid ei toimu, aga soov head kohvi valmistada on väga suur, siis otsustasimegi avada oma koduakna ja sealt inimestele kaasahaaramiseks kohvi pakkuda. Kõik seadmed ja tarvikud olid meil juba enne olemas, paigaldasime need nüüd lihtsalt kohvikäru asemel omale korterisse.

Lugesime ajalehest, kuidas Kalamajas aknast pestot müüdi ja mõtlesime, et miks mitte kohviga sama proovida.

Ja ostjaid on?

Avasime akna 23. aprillil ja esimesed kolm päeva läksid meil mõnusalt. Kui esimesel päeval ostsid kohvi peamiselt meie tuttavad, keda ammu näinud ei olnud, siis järgmistel päevadel külastasid meid juba täiesti uued toredad inimesed, kes meist sotsiaalmeedias kuulsid.

Mis kohv ka maksab?

Valikus on erinevad espressopõhised kohvijoogid hinnaga kaks kuni kolm eurot. Lisaks valmistame V60 ja Origami meetoditel käsitsi valatud filterkohvisid ja need maksavad neli eurot.

Share your thoughts