#südamestloodud: Lasseni personaalsed käsitööesemed erinevateks tähtpäevadeks

Loovgraafi lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Ettevõtte Lassen Eesti asutaja ja kahe lapse ema Ave Hüüs jõudis peotarvikute meisterdamiseni, kui tema väiksem laps sai aastaseks ja vanem laps sai keerulise Sanfilippo sündroomi diagnoosi. Seejärel otsustas ta loobuda lasteaiaõpetaja tööst, et saaks rohkem laste jaoks olemas olla. Ta võttis end töötukassas arvele, läbis ettevõtluskoolituse, kaitses edukalt äriplaani ja sai toetust, et luua oma ettevõte. Praeguseks veidi üle aasta tegutsenud ettevõte pakub lisaks personaalsetele peotarvikutele veel ka näiteks nimepuslesid, fotokaarte ja kuumpresstrükki.

“Enne lastega koju jäämist ja Lasseni asutamist töötasin pikalt lasteaiaõpetajana. Minu teekond meisterdamise maailma sai alguse ajal, mil väiksem laps sai aastaseks ning vanem laps sai keerulise Sanfilippo sündroomi diagnoosi.

Olin omale toredat hobi igatsenud kaua, kuid varem polnud miski tõsisemalt huvi pakkunud. Pärast vanema lapse rasket diagnoosi tajusin, et pean vaimule muremõtetest puhkust andma ja millegagi tegelema ning kuidagi juhtus, et üks asi viis teiseni. Peagi pärast väiksema lapse esimest sünnipäeva olid mul vajalikud seadmed olemas, et ise peotarvikuid, koogitoppereid, peobännereid jms, teha. Nüüd on sellest möödas peaaegu kolm aastat. See on tõesti midagi, mida ma teha naudin.

Kuna ma enda lapsepõlves sünnipäevade tähistamist eriti ei mäleta, siis küllap on oma laste tähtpäevade tähistamine kohe eriti oluline. Iga minisünnipäevgi sai alati koduse koogiga tähistatud ja seeläbi tekkis mõlemast lapsest ka tore fotokollaaž. Seega võib öelda, et eelsoodumus peotarvikute loomiseks tuli kaasa laste sünniga.

Kui oli aeg mõelda, kas ja millal ma lasteaeda tööle naasen, siis tundsin, et laste heaolu ja erivajadusega lapse jaoks on vaja, et saaksin oma ajaga paindlikum olla. Elukaaslane toetas minu mõtet ning sealt edasi otsustasin end töötukassas arvele võtta, läbisin ettevõtluskoolituse ja kaitsesin edukalt oma äriplaani, millele sain ka rahalist toetust. Sealt edasi tänu töötukassa ettevõtluse starditoetusele lisandus minu tagasihoidlikku masinaparki laserlõikusmasin, mille abil saan klientidele veelgi laialdasemat tootevalikut pakkuda.

kuidas ma ideedele tulen

Uued ideed tulevad teinekord kui välk selgest taevast, aga loomulikult ikka vaatan ka, mida teised teevad, sest eks samas valdkonnas tegutsejad kõik inspireerivad üksteist. Vahel tuleb mõni hea mõte ka lihtsalt jalutades või pikka maad autoga sõites, vahel aga on heade mõtete taga hoopis sõbrannad või kliendid, kes küsivad, et kuule, kas sa sellist asja ka teha saaksid. Minu ülesanne on siis mõelda, kuidas toode valmis teha.

Kui küsida, miks ma Lasseniga tegelen, siis mulle tohutult meeldib klientide positiivne tagasiside, aga ühtlasi on see nokitsemine mulle suureks teraapiaks – aidates teisi, aitan ka ennast.”


Lassen Eesti tõsteti esile kui südamlik ja hooliv väike Eesti ettevõte.

Share your thoughts