#südamestloodud: heategevusprojekt “Kingi elu läbi värvi”

Loovgraafi lugejad tunnustavad #SÜDAMESTLOODUD rubriigis tegijaid, kes loovad midagi tõeliselt südamega ning kelle tegemistest kiirgab hoolt ja armastust.

Hobikunstnik Krista Tammes veab terve aasta vältavat heategevusprojekti “Kingi elu läbi värvi”, mille eesmärk on koguda maalidega raha vähiravifondile “Kingitud elu”. Kirg loomise vastu on temaga kaasas käinud terve elu ja soov end läbi kunsti väljendada kasvab iga päevaga.

Miks, algav päev, on argipäev su nimeks?
Ma kuulutan su sekundid kõik imeks
täis iluehmatust ka täna hommikul. 


– Betti Alver

“Hommik. Päike piilub vaikselt aknast sisse ja täidab südame soojusega. Kassid mängivad omavahel, joostes mööda tuba. On tunda kohviaroomi. Käes hoian järjekordset luulekogu, mis annab hingele rahu ja pakub inspiratsiooni. Lõuend ja värvid on juba paika seatud. Iga argipäev on minu jaoks ime – hommikuti ärkan teadmisega, et loon enda ellu ja maailma väärtusi, millest unistan.

Kui olin üsna väike, nii et sõnad veel üle huuli ei tulnud, istusin laua taga, paber nina ees ja värvipliiatsid käes. Ja aina nii kasvasin, et minu lapseea päevadest ei puudunud joonistamine, värvimine, kleepimine. Tahtsin suurena kunstnikuks saada. Minu tööd olid täis detaile ja fantaasiat. Kirg loomise vastu on minuga kaasas käinud terve elu ja soov end läbi kunsti väljendada kasvab iga päevaga. Olen omandanud dekoraator-stilisti eriala, mis andis mulle alusteadmised loominguga tegelemiseks.

Eelmise aasta lõpus tundsin, et soovin teha läbi enda tegevuse head. Nii jõudsin projekti “Kingi elu läbi värvi” ideeni. Võttis veidi aega mõistmaks, et tegu ei ole lihtsalt heategevusprojektiga, vaid see on meie kõigi lugu, mis paneb märkama neid, kes on meie ümber, ja ulatama vajadusel abikätt. Ma olen üllatunud, et projektiga on liitunud nii palju hobikunstnikke, kes igaüks annavad enda panuse, et koguda “Kingitud elu” vähiravifondile toetusraha. On osalejaid, kes tunnistavad, et loominguga tegelemine on jäänud unarusse, aga just projekti toel on taaskord pintslid ja värvid välja otsitud ja alustatud katsetamist. Projekti eesmärk lisaks annetuste kogumisele on ka ühendada inimesi – heategevus tekitab silla erinevate sotsiaalsete gruppide vahel. 

miks on loomingulisus ja loomine mulle tähtsad

Loominguga tegelemine on minule väga oluline. See on üks põhiline eneseväljendusviise. Just kunstiga koos saan endast välja elada nii rõõmu kui ka kurbuse. Südames tuksub pidev kirg, et saaks enda kätega midagi uut luua. Ideedest puudust ei tule ning lasen vabalt mõtetel lennata. Lisaks joonistamisele ja maalimisele armastan väga käsitööd. Olen naljatlenud, et tulevikus saab minust kindlasti vanaema, kes koob enda lastelastele talveks sokke ja kindaid. 

kuidas ma ideedele tulen

Ideed tulevad minuni üsna ootamatult. Tavaliselt on neid rohkem kui jõuan teostada. Parimad mõtted tulevad siis, kui saab end igapäevamõtetest vabaks lasta, minna jalutama või haarata seltsiks mõne raamatu. Mu lemmik on lastekirjandus, sest seal pole lugudel piire ees. Inspiratsiooni võib pakkuda ka juba teiste tehtud ja loodu, üsna tihti upun Pinteresti lehele tundideks. 

Õhtu. Päike on juba loojunud ja tähed näitavad enda ilu. Vaikus, rahu, tasakaal. Tassis lõhnavad mündiheinad, tuli praksub kaminas. Kassid on end sooja sättinud ja löövad nurru. Minuni jõuab mõte – “Hinda päeva külvatud seemnete, mitte koristatud saagi järgi”.”

Loe ka: Heategevusprojekti “Kingi elu läbi värvi” eestvedaja Krista Tammes: tahtsin teha pai mitte ainult iseenda hingele, vaid jagada paitusi ka teistele


Krista Tammes tõsteti esile kui inimene, kes teeb kõike südamega.

Share your thoughts