KOHIN toob kokku väiksemate piirkondade ettevõtlikud naised

MÕTTESÄHV küsib, kuidas miski alguse sai.


Ehtedisainer Milli Maier käivitas eelmise aasta lõpus üritustesarja KOHIN, mille eesmärk on pakkuda väiksemates piirkondades elavatele naistele võimalust omavahel tutvuda, üheskoos liikuda ja silmaringi avardada. Pärast mõningast pausi toimub laupäeval järjekordne üritus Elvas, kus selle kandi naised tulevad kokku, et pidada piknikku, teha joogat ja vestelda koos muusik Sandra Vabarnaga uute harjumuste juurutamisest, inspiratsioonist ja motivatsioonist.

***

Milli, kuidas sul tekkis idee selline üritustesari ellu kutsuda?

Idee tekkis peale seda, kui olin mõned aastad töö asjus Londoni ja Eesti vahel reisinud ning jõudnud selle aja jooksul paljudel välismaistel naisteüritustel osaleda. Tõdesin, et naiste regulaarsed kohtumised soodustasid märgatavalt erinevate ettevõtlusalaste koostööde tekkimist ning aitasid luua ka vahetuid sõprussuhteid. Looduskaunis ja vaikses kodukohas hakkasin sellistest võimalustest puudust tundma. Leidsin, et ettevõtlikkus ja intsiatiiv on ainus, millest hetkel puudus on ja otsustasin seda ideed testida.

Kui kerge või raske oli esimese ürituse korraldamine?

Esimese ürituse korraldamine läks väga sujuvalt, sest meie joogatreener Ethel Otsason oli ettepanekuga kohe nõus ja planeerimiseks kulus paar nädalat. Üritust reklaamisime Facebookis ning tänu sõprade ja tuttavate aktiivsele jagamisele oli see varsti välja müüdud. Osalejate arv on olnud vahemikus 50-75. 

Pealtnäha ei tekita üksik tilk suuremat kohinat, kuid liites palju tilku jõeks või mereks, on kohin juba kaugele kosta.

Kellele see üritustesari ikkagi suunatud on?

KOHIN on suunatud kõikidele naistele, kes soovivad võtta aega iseendale, keda huvitab eneseareng ning kes mõistavad, et lihtsuses ja ehedates inimsuhetes on peidus siiras elurõõm. 

Praeguseks on toimunud kolm üritust. Tead sa, kas tänu neile üritustele on alguse saanud mõni uus sõprus või sündinud ettevõtlusalane koostöö?

Kindlasti on ürituse abil kokku saanud vanad sõbrad ja tuttavad ning veetnud üle pika aja ühe meeldejääva päeva. Olen kursis ka ühe ettevõtlusalase koostöö loomisest, mis tekkis läbi KOHINA. Me pole nende küsimuste osas otsest tagasisidet küsinud, kuid seda oleks huvitav täpsustada. 

Millist tagasisidet sa veel saanud oled?

Tagasiside on olnud inspireeriv ja julgustav. Kõige suuremat heameelt tunnevad need naised, kes päriselt selle aja endale kingivad ja KOHINAST osa võtavad, sest nemad ongi ju KOHIN. 

Miks just KOHIN?

See on sõna, mida võõrkeelde tõlkida oleks aja raiskamine. Kohin on meie oma originaalne versioon salapärasest zen’ist. Kõige lähedasem ingliskeelne väljend sõnale KOHIN on “go in” – vaid peatudes, kuulatades ja enda sisse vaadates on kosta triljonite aatomite elusa energia kohin, vereringe kohin, hingamise kohin, lehtede kohin, jõe kohin, järvejää kohin, mere kohin, metsa kohin kuni universumi kohinani välja. Kohin on samaaegselt nii sisemine kui ka välimine. Kohin kostub juhul, kui on tekkinud maagiline ühendus. Pealtnäha ei tekita üksik tilk suuremat kohinat, kuid liites palju tilku jõeks või mereks, on kohin juba kaugele kosta. Samamoodi on siiralt ja tähendusrikkalt ühendatud inimesed võimsa positiivselt kiirgava kohina tekitajad. Mida rohkem inimesi on koos, seda kaunimalt ja kaugemale see kohin kõlab.

Share your thoughts