Loovgraaf kutsub osalema heategevuslikul loomeoksjonil “Loome head”

Loovgraaf korraldab veebis heategevusliku aastalõpuoksjoni, et tuua praegusesse aega pisut helgust ja loomisrõõmu ning toetada SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi teraapialapsi, kes fondi abi hetkel kõige enam vajavad. Oksjon toimub 3. novembrist 19. detsembrini Loovgraafi Facebooki lehel.

„Lastefondi toetusel on üle 60 teraapialapse, kes paranemiseks järjepidevat abi väga vajavad. Oleme südamest tänulikud kõigile, kes ulatavad raskelt haigetele lastele abikäe,“ lausub Lastefondi kommunikatsioonispetsialist Annabell Dontsov.

Teraapialapsed on lapsed, kes vajavad oma haiguse tõttu järjepidevalt erinevaid arendavaid teraapiad, mis võivad anda täiesti uue elukvaliteedi. Näiteks võib kõnehäirega laps kord nädalas tegevusteraapias käies õppida ennast väljendama, ratsutamisteraapia aga aidata tasakaaluprobleemidega lapsel omandada korrektset kõnnimustrit. Need on vaid mõned näited. Teraapiaid vajatakse järjepidevalt aastast aastasse ja pidevalt tuleb ka uusi abivajajaid juurde. Ühe lapse teraapia(te)le võib aastas kuluda ligi 3000 eurot. Et kaks last saaksid muretult aasta otsa nädalas korra teraapias käia, läheb selleks vaja juba 6000 eurot. Riiklikud vahendid ei ole paraku piisavad, et tagada kõikidele raskelt haigetele lastele järjepidevalt arendavaid teraapiaid. Lisaks on terapeutide teenuseid keeruline saada lastel, kes elavad maapiirkonnas. Seega aitab Lastefond raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab lisaks füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust ka kodutingimustes, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita. Laste lugudega saab tutvuda siin: https://www.lastefond.ee/toetame/teraapiad/

Kuidas ma panustada saan?

 • Oksjonile on annetustena oodatud igasugune enda looming (sh kunst, käsitöö, raamat, foto, toode vms; või teenus, nt fotosessioon, koolitus, õpituba vms).
 • Vali oksjonilt midagi toredat endale või sõbrale, kingiks või niisama.

  Kui sa loominguga igapäevaselt ei tegele, on ikkagi mitmeid võimalusi, kuidas oma loovust proovile panna ja oksjonil osaleda:

 • Otsi üles unustatud vana: nt mõni enda loodusfoto, maal või luuletus, raami see ära ja pane müüki. Või haara tolmukorra alt pintsel või kudumisvardad ja proovi üle tüki aja midagi taas luua.
 • Proovi mõnda uut DIY-projekti, nt meisterda käsitöökaart, heegeldada mänguloom või proovi ise küünalt teha – valikud juba otsa ei lõppe!
 • Pane kokku mõni vahva kingikorvike, mis võiks meeldida näiteks magusa,- kohvi- või spaasõbrale. Valikuid on palju!

Annetamiseks saada Loovgraafi Facebooki sõnumitesse või info@loovgraaf.com foto oma esemest/teenusest ja lisa juurde kirjeldus; määra alghind (alates ühest eurost); kui su tootel on kindel hind, võid selle ka ära märkida; võimalusel lisa mõõdud; soovi korral jaga lugu, kuidas su looming sündis. Esemeid saab oksjonile annetada kuni 12. detsember 2021 ning pakkumisi teha 19. detsember 2021.

Oksjoni reeglid:

 1. Esemed tulevad müüki jooksvalt ja juures on info, millal pakkumine lõppeb.
 2. Võidab see, kes tegi kõige suurema pakkumise.
 3. Oksjoni võitja teeb 24h jooksul ülekande SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi arveldusarvele EE682200221015828742 (Swedbank), lisades selgitusse “loomehead”. Kui tasumist ei toimu, läheb võit paremuselt järgmisele pakkujale.
 4. Pakkumise saab teha ka anonüümselt, oma soovist anna palun Loovgraafile teada.
 5. Võitjaga võetakse ühendust, et leppida kokku, kuhu pakk saata või tuua. Loovgraaf edastab selle info paki saatjale.
 6. Postikulu tasub paki saatja. DPD on meile vastu tulnud ja pakub 50% soodustust, kui vormistada pakisaatmine DPD kodulehel. Aitäh! 🙏 Kui kellelgi ei ole võimalik oma pakki ostjale toimetada, siis palun anna sellest teada, leiame koos lahenduse!
 7. Oksjonile saab esemeid annetada 12. detsembrini 2021 ja pakkumisi teha 19. detsembrini 2021. Iga ese on oksjonil nädal aega, kui ei ole märgitud teisiti.
 8. Oksjonid lõppevad õhtuti kell 21 ja on pikeneva lõpuga ehk viimase kümne minuti sees tehtud pakkumine lükkab lõppu kümme minutit edasi.
 9. Igal pühapäeval alates 14.11 toimub järeloksjon, kui nädala jooksul on jäänud mõni oksjoniese müümata.

Kõik annetajad saavad hiljem märgitud Loovgraafi kodulehel (kui loomingu annetaja või ostja just anonüümseks ei soovi jääda), kus ütleme suure AITÄHi.

Loome koos head! 💛

Share your thoughts